Uaktualnienia


Pełna lista zmian wprowadzanych w programach jest publikowana na Forum

Aktualizacja programów jest bezpłatna dla wersji:
WinKalk - od 3.0
MIkromap - od wersji 4.0, a od 2.0 i 3.0 - za dopłatą 50 zł.
Operat - od 1.0

Instrukcja pobierania plików

Programy pobieramy klikając w jego nazwę w kolumnie Pliki (np. WinKalk32.exe), a następnie wybierając opcję "Zapisz". Po załadowaniu program należy uruchomić i postępować zgodnie ze wskazówkami pojawiającymi się na kolejnych dialogach (zwykle wystarczy wcisnąć klawisz Enter).
Wszystkie pliki są przeznaczone dla Windows (XP, Vista, 7, 8, 10...).
W przypadku problemów ze ściągnięciem pliku z Internetu, możemy wysłać programy na CD (bezpłatnie)

Pełna instalacja

Program Pliki Rozmiar Data

WinKalk 4.1

10.3 Mb
28-10-2021
MikroMap 5.75
20.8 Mb
28-09-2021

Operat 3.1

7.3 Mb
19-05-2020


BDE i ADO:
Programy korzystają z baz danych w różnych formatach, i wymagają zainstalowania silnika bazy danych. Dla WinKalk i Mikromap będzie to plik - BDE32full.exe (4.8 MB).
Program Operat wykorzystuje system Microsoftu ADO który jest obecny w Windows Me, 2000, XP a także jest dystrybuowany z wieloma narzędziami Microsoftu (Office, IE). Ale jeżeli program Operat nie zechce działać, należy ściągnąć i uruchomić pliki instalujące ADO, są one dostępne na stronie Microsoft , wystarczy pobrać np. plik MDAC 2.5 SP3


Wersje testowe:
Na stronie czasem dostępne są najnowsze wersje beta, będące jeszcze w opracowywaniu:
WinKalk (plik winkalk32.exe), MikroMap (plik mikromap32.exe).
Natomiast posiadacze Windows 98 powinni ściągnąć ponizsze wersje:
WinKalk (plik WinKalk32.exe), MikroMap (plik MikroMap32.exe).

Znane problemy:

Ze względu na zabezpieczenie programy zwiększyły swoją objętość i czasem mogą nie chcieć ruszyć dając błąd "Insufficient memory" lub "Access Violation at...." lub "Error unpacking program" Prosimy wtedy o kontakt, prześlemy na CD wersje zabezpieczone w inny sposób. Może też pomóc powiększenie pamięci wirtualnej.
Ale UWAGA!!! Taki komunikat może też oznaczać obecność wirusa w Państwa komputerze!

Jeżeli nie jesteśmy w stanie utworzyć nowego obiektu, a przy wejściu w stary obiekt program daje błędy w których przewija się słowo "BDE", lub "Interface mismatch", radzimy ściągnąć i zainstalować: BDE32full.exe (4.8 MB).

Autoryzacja programów:

- Po instalacji programy WinKalk i MikroMap będą działać w pełni funkcjonalnej wersji przez 30 dni. W tym czasie po uruchomieniu programu będzie pojawiać się informacja, ile dni działania programu pozostało i pytanie, czy chcesz teraz wprowadzić kod. Jeżeli naciśniemy "Wprowadź klucz", program wyświetli identyfikator komputera. Należy spisać ten identyfikator i przesłać go do firmy CODER wraz z NIP-em firmy i jej nazwą lub nr licencji (aby można było jednoznacznie zidentyfikować, dla kogo jest ten kod).
Kod można też uzyskać telefonicznie, faxem, emailem lub SMS-em ( tel/fax (0-22) 759 12 18, GSM (0-601) 21-47-46, email: coder@coder.pl )

- Po przesłaniu ww. danych otrzymają Państwo kod odbezpieczający, który trzeba wpisać w dialogu który pojawiał się po naciśnięciu "Wprowadź klucz". Wraz z kodem wisujemy NIP firmy - same cyfry, bez spacji i myślników!

Uwagi:
- Po wprowadzeniu kodu w programie będą obecne tylko te moduły, które zostały zakupione przez daną firmę. W wersji próbnej działają wszystkie dostepne moduły, aby mogli się Państwo z nimi zapoznać.
- Program będzie działał tylko na komputerze, którego identyfikator został użyty do generowania kodu. W uzasadnionych przypadkach można uzyskać bezpłatnie kod dla drugiego komputera (np. gdy jeden używany w biurze, a drugi w domu). Ponadto dodatkowe kopie programu można zakupić za 50% ceny.
- Po zmianie komputera, lub poważnej przeróbce posiadanego kod może przestać działać, można wtedy uzyskać nowy (bezpłatnie) podając nowy identyfikator komputera wg. podanej powyżej procedury.
- Aby uruchomić dodatkowe moduły, zakupione po zainstalowaniu programu wystarczy wprowadzić nowy kod rejestrujący w menu "O..."->Wprowadzanie kodu.

Instrukcje obsługi programów w formacie Word 97

Program
Pliki
Rozmiar
Data
Instrukcja obsługi WinKalk
1 Mb
18-04-2012

Instrukcja obsługi MikroMap

0.58 Mb
24-04-2009

Instrukcja obsługi Operat

0.28 Mb
24-04-2009

Wskazówki obsługi:

Instrukcje obsługi są samorozpakowującymi się archiwami, w każdym z nich jest dokument w formacie Word 97


Do góry Kreacja lechu.pl